هزینه‌ بازسازی و نوسازی ملک در شمال چقدر است؟

4 مرداد 1402
0 دیدگاه
بازسازی ملک 67676868888

مالکیت یک ملک تنها به داشتن آن محدود نمی‌شود؛ بلکه نگهداری و مراقبت از آن نیز به عنوان یک گام ارزشمند تلقی می‌شود که هر صاحب ملک باید به آن توجه کند. اما ممکن است بارها با اصطلاحات “بازسازی” و “بهسازی” مواجه شده باشید و تفاوت‌های آن‌ها را درک کنید. برخی کارها می‌توانند به عنوان بازسازی تلقی شوند، اما برخی دیگر احتمالاً بهسازی محسوب می‌شوند. در واقع، این اصطلاحات گاهی با هم اشتباه گرفته می‌شوند، اما آن‌ها همچنان تفاوت‌های مهمی دارند که مهم است به طور صحیح از آن‌ها استفاده کنید، به ویژه اگر قصد بهبود ملک خود را دارید.

بازسازی عموماً به تلاش‌های در مقیاس کوچک اشاره دارد؛ به عبارت دیگر، به‌روزرسانی‌های محدودی که انجام می‌شود تا ملک به شکلی جدیدتر و زیباتر به نظر آید. این می‌تواند شامل به‌روزرسانی یک اتاق یا تغییر رنگ دیوارها باشد. اما بهسازی یک مفهوم متفاوت و جدی‌تر است؛ این کارها به ساختار و سیستم‌های ملک اعمال می‌شود و معمولاً شامل ایجاد چیزهای جدیدی در ملک و یا تغییرات بنیادی در طرح و طراحی آن می‌شود. به‌طور مثال، بهسازی ممکن است شامل کارهایی مانند برداشتن دیوارها، تغییر چیدمان اتاق‌ها یا ایجاد اتاق‌های جدید باشد.برای متخصصان بهبود ملک و افرادی که در این حوزه فعالیت می‌کنند، تمایز این دو اصطلاح بسیار مهم است، تا در ارتقاء ملک به درستی اقدام کنند. در این مقاله، به برآورد هزینه‌های بازسازی و بهسازی ملک در منطقه شمالی خواهیم پرداخت و نکات مهمی در مورد این دو مفهوم ارائه خواهیم داد.

تاثیر بازسازی ملک در زیبایی 65756776776

چرا باید ملک خود را بازسازی کنیم؟

در بازسازی ملک، هنر و هوش بیان می‌شود تا به‌صورت شگفت‌انگیزی ملک را به یک خانه دنج و پرنور تبدیل کند. این‌گونه بازسازی، بدون نیاز به تخریب دیوارها، فضای اقامتی را به یک خانه‌ی سبک و باز تبدیل می‌کند. مهمترین نکته در بازسازی ملک در منطقه شمال، توجه دقیق به خواسته‌ها و نیازهای شماست.به‌عنوان مثال، فرض کنید در منطقه مرکزی شهر سرخرود یک ملک دوبلکس دارید و می‌خواهید آن را به یک خانه دنج و زیبا تغییر دهید. شما می‌توانید بازسازی‌هایی انجام دهید که با نشستن در نشیمن و دیدن منظره، احساس کنید که به مرکز شلوغ و پرهیاهو نزدیک هستید.

همچنین، اگر سبک ساحلی را ترجیح نمی‌دهید، می‌توانید بازسازی‌هایی انجام دهید که منظره ساحل را زیباتر و آرمانی‌تر نمایش دهد.توجه به این نکته نیز بسیار حائز اهمیت است که پیمانکار یا اجراکننده پروژه، قوانین و مهارت‌های لازم برای انجام بازسازی را بداند. با انجام فعالیت‌های شگفت‌انگیز و با استفاده از ایده‌های خلاقانه، یک تغییر به یادماندنی و تأثیرگذار می‌تواند خلق شود. اما اصلی‌ترین مهمان این است که در بازسازی، از خواسته‌ها و استخوان‌های اصلی ملک همچنان پایبند باشیم و فقط اضافه‌کردن قطعات و ایده‌هایی که بازتاب فلسفه و سبک مورد علاقه‌ی شماست، اتفاق بیفتد. از این رو، ملک هیچ تغییر عجیب و غریبی نخواهد کرد و تغییرات به‌صورت کاملاً ظاهری و انطباقی با هویت و شخصیت اصلی آن انجام خواهد شد.

بیشتر بخوانید: نکات ضروری در بازسازی ویلا سرخرود

بازسازی ملک در شمال

خیلی از کارفرماها بر بازسازی ملک با هزینه کم اصرار دارند، اما واقعیت این است که یک بازسازی ارزان و بی توجه به کیفیت، طراحی فعلی ملک و اصول بازسازی حتی ممکن است بر هزینه شما افزوده شود. چرا که گاهی نیاز به تغییر و اصلاح کلی ساختار ملک هستیم که در این صورت با تخریب کامل ساختمان و ساخت از نو مواجه خواهیم شد، این به این معنی است که هزینه دو برابری شما برای تخریب و بازسازی اعمال خواهد شد.اما با توجه به وجود طراحی خوب ملک، می‌توان بازسازی‌هایی انجام داد که به‌تنهایی با هزینه کمتر، تغییرات زیبا و مناسبی به ملک ببخشد. به عنوان مثال با انتخاب رنگ‌های جذاب و هنری، می‌توان یک خروجی خاص و منحصر به فرد برای ملک ایجاد کرد که باعث کاهش هزینه بازسازی خواهد شد.

در مقایسه با بازسازی، بهسازی عموماً پروژه‌های بزرگتری هستند و از همین‌رو، هزینه‌های بیشتری را به همراه دارند. بهسازی به معنای تغییرات بزرگ و اساسی در ملک است که نیاز به مواد و زمان بیشتری دارد و این باعث افزایش هزینه‌ها می‌شود. از این رو، برای هر پروژه باید به توجه به محدودیت‌ها و اولویت‌های خود، بودجه‌بندی مناسبی انجام داد.بازسازی معمولاً پروژه‌های کوچکتری هستند و ممکن است شما بتوانید برخی از بازسازی‌ها را به‌صورت خودکار و با حداقل هزینه انجام دهید.

با انتخاب پروژه‌های مناسب و با داشتن طرح‌ریزی و برنامه‌ریزی مناسب، هزینه‌های بازسازی را به حداقل ممکن برسانید.بنابراین، اگرچه می‌توانید با توجه به طراحی و شرایط ملک، بازسازی را با هزینه کمتری انجام دهید اما همچنان بهسازی‌ها عموماً هزینه بیشتری نسبت به بازسازی خواهند داشت و برای تغییرات بزرگ و اساسی در ملک نیاز به مدیریت هزینه‌ها دقیق‌تر و مونیتورینگ کامل‌تری دارند.

تصویر قبل و بعد بازسازی ملک 775667767777

میانگین هزینه بازسازی ملک در شمال

حداقل هزینه بازسازی یک ملک 100 متری در شمال 100 میلیون تومان خواهد بود. البته باید توجه داشت که این هزینه بستگی به طراحی، کیفیت مواد و وسایل مورد استفاده در فرآیند بازسازی دارد. برای هر متر مربع بازسازی کل ملک به طور متوسط 5 میلیون تومان هزینه خواهد داشت، در حالی که بازسازی آشپزخانه یا حمام به ازای هر متر مربع حداقل 10 میلیون تومان هزینه دارد.بازسازی کامل طراحی نمای ویلا یا آپارتمان نیز حداقل به مبلغ 150 میلیون تومان (برای یک ملک دوبلکس 200 متری) صورت خواهد گرفت. همچنین بازسازی سقف به ازای هر متر مربع حداقل 270 هزار تومان هزینه خواهد داشت.در نهایت، بازسازی اتاق خواب، اتاق نشیمن، زیرزمین یا اتاق زیر شیروانی نیز به ازای هر متر مربع حداقل 5 میلیون تومان هزینه دارد.به همین ترتیب، برای ایجاد یک بودجه واقعی برای بازسازی ملک شما در شمال، می‌توانید از اطلاعات این راهنما استفاده کنید و با توجه به نیازها و اولویت‌های خود برنامه‌ریزی کنید.

فاکتورهای اصلی اثرگذار بر هزینه بازسازی ملک شمال عبارت اند از:

 • متراژ مربع
 • سن ملک
 • موقعیت مکانی
 • وضعیت ملک
 • اتاق‌هایی که در حال بازسازی هستند
 • تغییرات ساختاری
 • کیفیت مصالح و لوازم مورد نیاز

برآورد هزینه های بازسازی ملک 6554657655765

 • حداقل هزینه بازسازی به ازای هر متر مربع: هزینه بازسازی کل ملک به طور متوسط (فارغ از این که کدام اتاق و قسمت ملک نیاز به بازسازی دارد) حداقل 6 میلیون تومان در هر متر مربع خواهد بود.
 • هزینه بازسازی آشپزخانه و حمام:حداقل 10 میلیون تومان به ازای هر متر مربع است که این تفاوت قیمت به اندازه و کیفیت مواد مورد استفاده بر می‌گردد.
 • هزینه بازسازی کامل ملک: حداقل 6 میلیون تومان در هر متر مربع است. هزینه تخریب و بازسازی ملک (بهسازی) حداقل 5 میلیون تومان به ازای هر متر مربع است.
 • اتاق‌های خشک:اتاق‌هایی که فاقد رطوبت و نم هستند مانند اتاق‌های نشیمن و اتاق‌خواب‌ها معمولاً در پایین‌تر این محدوده قیمتی قرار می‌گیرند.
 • هزینه بازسازی ملک بر اساس متراژ:هزینه متوسط ​​برای بازسازی یک ملک 200 متر مربعی حدود 1 میلیارد و 200 میلیون تومان و برای ملک 400 متر مربعی حدود 2 میلیارد و 400 میلیون تومان خواهد بود.
 • هزینه بازسازی ملک بر اساس تعداد اتاق خواب: میانگین هزینه بازسازی کامل یک ملک 3 خوابه به این صورت محاسبه می‌شود که حداقل هزینه بازسازی یک اتاق خواب 5 میلیون تومان است و به ازای اضافه شدن هر اتاق خواب بطور میانگین 3 الی 4 میلیون تومان به هزینه بازسازی اضافه خواهد شد.
 • هزینه بازسازی ملک بر اساس نوع ملک: صاحبان ملک معمولاً حداقل 6 میلیون تومان در هر متر مربع برای بازسازی کامل ملک خود هزینه می‌کنند. با این حال، بزرگترین فاکتورهای اثرگذار بر قیمت نهایی، محدوده نوسازی، مکان و کیفیت مواد استفاده شده هستند.
 • هزینه بازسازی ملک بر اساس نمای بیرونی: بهسازی نمای بیرونی یک ملک دوبلکس معمولی با زیربنای 200 متر حداقل 150 میلیون تومان هزینه دارد که شامل رنگ آمیزی مجدد نمای بیرون، محوطه سازی، نمای سایدینگ و حصار کشی می‌شود.
 • هزینه بازسازی نمای بیرونی ملک به جزئیاتهزینه بازسازی نمای بیرونی ملک شامل هزینه‌های محوطه‌سازی، رنگ‌آمیزی و نقاشی محیط بیرونی، هزینه‌های سایدینگ، هزینه‌های نصب حصار، و هزینه‌های پاسیو سنگفرش می‌شود. این هزینه‌ها با توجه به اندازه متراژ ملک و کیفیت مواد مورد استفاده تعیین می‌شود.

بیشتر بخوانید: تاثیر پاسیو در دکوراسیون

بازسازی ملک 67676868888

هزینه بازسازی اتاق نشیمن ملک

حداقل هزینه بازسازی اتاق نشیمن ملک حدود 5 میلیون تومان می‌باشد که شامل تعویض کفپوش‌ها، رنگ‌آمیزی، قالب‌گیری تاج، کرکره‌های متفاوت و نصب شومینه می‌شود. بازسازی اولیه اتاق نشیمن فقط شامل کارهای طراحی، نقاشی و کفپوش می‌شود. انتخاب بین رنگ‌آمیزی دیوارها و استفاده از کاغذ دیواری نیز می‌تواند قیمت نهایی را تحت تأثیر قرار دهد.

هزینه بازسازی اتاق خواب ملک

هزینه بازسازی اتاق خواب ملک نیز حداقل 5 میلیون تومان است. بازسازی اولیه اتاق خواب شامل تعویض کفپوش، قرنیز، پنکه سقفی و نقاشی می‌شود. بازسازی کامل اتاق خواب شامل اثاثیه جدید، تعویض پنجره‌ ، دیوارهای خشک و کناف، رنگ‌آمیزی، کفپوش و روشنایی است. انتخاب کاغذ دیواری یا رنگ‌آمیزی دیوارها نیز می‌تواند قیمت نهایی را تحت تأثیر قرار دهد.

هزینه بازسازی آشپزخانه ملک

هزینه بازسازی آشپزخانه حداقل 10 میلیون تومان به ازای هر متر مربع است که بستگی به اندازه و کیفیت مواد استفاده شده دارد. بازسازی آشپزخانه معمولاً شامل تعویض کابینت‌ها، کفپوش، سطح کار، نصب وسایل روشنایی، و رنگ‌آمیزی می‌شود.

هزینه بازسازی حمام ملک

هزینه بازسازی حمام حداقل 5 میلیون تومان است. بازسازی حمام معمولاً شامل تعویض کفپوش، روشنایی، وسایل مورد استفاده، کاشی‌کاری دیوار، قفسه و رنگ‌آمیزی است. انتخاب کاغذ دیواری یا رنگ‌آمیزی دیوارها نیز می‌تواند قیمت نهایی را تحت تأثیر قرار دهد.

بیشتر بخوانید: ۱۵ حقیقت شگفت انگیز در مورد کفپوش‌ بامبو

هزینه بازسازی اتاق زیر شیروانی ملک

هزینه بازسازی اتاق زیر شیروانی حداقل 5 میلیون تومان است. تبدیل اتاق زیر شیروانی به اتاق خواب یا دفتر، ارزش ملک را افزایش می‌دهد و اغلب ارزان‌تر از ساختن یک ساختمان اضافی است. این بازسازی دارای بازگشت سرمایه بین 70 تا 80 درصد می‌باشد.

هزینه بازسازی سقف ملک

هزینه بازسازی سقف به طور حداقلی متری 270 هزار تومان به ازای هر متر مربع خواهد بود. انتخاب سقف فلزی می‌تواند دوام ساختمان را به میزان زیادی افزایش دهد.بسته به متراژ مربع و سن ملک، هزینه بازسازی تمام قسمت‌های داخلی ملک تغییر خواهد کرد و شامل تخریب، بهبود ساختار، برق و لوله‌کشی جدید، سقف و تهویه مطبوع جدید می‌شود.

هزینه کلنگ‌زنی و بازسازی ملک

هزینه بازسازی کل ملک متوسط حداقل 6 میلیون تومان در هر متر مربع خواهد بود.

توجه داشته باشید که هزینه‌های بازسازی ملک ممکن است بسته به منطقه و نیازهای خاص شما متغیر باشند. برای برآورد دقیق‌تر هزینه بازسازی ملک خود، بهتر است با متخصصان معتبر و پیمانکاران محلی مشورت کنید.

ارسال دیدگاه