تفریحاتی که نباید در دریاچه ولشت از دست دهید !

1 بهمن 1401
0 دیدگاه
دریاچه ولشت 5646513532

استان مازندران مملو از جاذبه های دیدنی فراوان است که نگاه هر فردی را به خود جذب می کند. ما در این مطلب سعی داریم به یکی از جاذبه های دیدنی و پرطرفدار  این استان سری بزنیم؛ دریاچه ولشت دریاچه های شناخته شده در سطح کشور بوده  و به عنوان  یکی از معروف ترین جاذبه های دیدنی مازندران ، مسافران زیادی را از اقصی نقاط کشور به خود جذب می کند. این دریاچه جزو ده دریاچه آب شیرین ایران بوده که در شهر کلاردشت نیز واقع شده است.

درباره دریاچه ولشت

دریاچه ولشت در جنوب غربی چالوس در 25 کیلومتری آن، شمال کلاردشت و در روستای ولشت واقع شده است که همین امر دلیل نامگذاری این دریاچه نیز شده است. این دریاچه  به دلیل  اهمیت بالا در سال 1388به عنوان یکی دیگر از آثار طبیعی ملی در فهرست میراث طبیعی ثبت گردید. نزدیکی این دریاچه به شهر های توریستی و زیبای کلاردشت و مرزن آباد و هم چنین هم جواری با شهرستان زیبای چالوس سبب شده تا گردشگران زیادی به این منطقه جذب شوند. اگر شما هم به تازگی اقدام به خرید ویلا وآپارتمان در سرخرود یا محمودآباد کرده اید می توانید یک روز خود را به دیدن این دریاچه اختصاص دهید.

امکانات رفاهی

از زمانی که این منطقه به عنوان یک منطقه توریستی معرفی گشت، امکانات تفریحی و گردشگری زیادی در آن به وجود آمد. از سال 84 تاکنون این منطقه دارای امکاناتی هم چون: کافه، رستوران، سوئیت هایی برای اقامت، سوپر مارکت، بوفه، نمازخانه، محل هایی برای کمپینگ، زمین والیبال، اسکله رستوران که موسیقی زنده از آن پخش می شود، سرویس بهداشتی و… شده است. اگر بخواهید از منوی رستوران چیزی سفارش دهید می توانید از اسکله به صورت رایگان بهره ببرید. در کنار همه این امکانات تفریحات آبی که از آن ها نام بردیم را نیز اضافه نمایید.

دریاچه ولشت 6547134653120

انواع تفریحات آبی دریاچه ولشت

قایق سواری در ولشت

یکی از تفریحات آبی که می توانید برای دیدن مناظر اطراف دریاچه استفاده کنید، قایق سواری روی آب های ولشت است. قایق های دونات که در واقع نوعی از قایق های گرد هستند و دارای میز وسط می باشند، قایق های برنی، قایق موتوری ها و قایق های پدالی قو مانند در این دریاچه قرار گرفته اند تا شما از هر کدام که می خواهید بهره ببرید. قایق های مختلف با توجه به زمانی که از آن ها می توانید استفاده کنید هزینه متفاوتی دارند.

بیگ بال و استوانه

این تفریح آبی یکی از مهیج ترین گزینه هایی است که می توانید از آن بهره ببرید. افراد با رفتن در درون یک توپ بادی بزرگ به روی آب رفته و با قل خوردن از ارتفاع بر روی سطح آب حرکت می کنند. شما می توانید برای استفاده از این تفریح جالب به دریاچه ولشت بروید و با پرداخت هزینه مربوط به آن در تایم مشخص شده به تجربه این تفریح بپردازید. البته در اکثر نقاطی که این تفریح آبی ارائه می شود، در زمان هایی از روز که رو به گرمی باشد مثل تایم های ظهر یا ساعت های گرم تابستان استفاده از این تفریح ممکن نیست و ارائه نمی شود. استوانه نیز همان بیگ بال می باشد و شما به جای یک توپ بادی به درون یک استوانه شفاف می روید.

شاتل سواری

یکی دیگر از تفریحات هیجان انگیز در دریاچه شاتل سواری است. شاتل در واقع یک نوع تیوپ بادی بزرگ می باشد که می توان به صورت تک نفره یا چند نفره روی آن سوار شد. این تیوپ بادی توسط یک قایق پر سرعت کشیده می شود و هر چه سرعت قایق بالاتر باشد این تیوپ تکان های بیشتری روی آب می خورد و هیجان بیشتری را تجربه خواهید نمود. شاتل سواری را می توان نوعی ورزش نیز محسوب کرد چرا که باید نیروی مقابله با تکان هایی که توسط آب به شما وارد می شود را تحمل نمایید پس به عضلات قوی نیازمند است. این ورزش برای کسانی که توان جسمی کمتر دارند مناسب نمی باشد. لازم به ذکر است که قبل از استفاده از شاتل به شما لباس های مخصوص پوشانده می شود تا از غرق شدنتان جلوگیری شود.

جت اسکی کودکان

این تفریح یکی دیگر از هیجان انگیز ترین موارد موجود در ولشت است که می توانید برای فرزندان خود از آن بهره ببرید. اگر می خواهید به این دریاچه سفر کنید سعی کنید از این گزینه برای یک تجربه عالی استفاده کنید تا فرزندتان نیز لحظات خوبی را سپری کند.

دریاچه ولشت 465453121

تفریحات غیر آبی دریاچه ولشت

اطراف دریاچه ولشت می توانید با استفاده از مناظر طبیعی موجود و دیگر موارد لحظات خوبی را بسازید. کافیست کمی طبیعت گردی بدانید و به همراه دوستان و خانواده از گزینه های پیش رویتان بهره ببرید.

دوچرخه سواری: در زمان های مختلف به خصوص در تعطیلات شما می توانید به همراه گروه های مختلف دوچرخه سواری برای لذت از محیط اقدام نمایید.

پیاده روی: از دیگر گزینه هایی که در طبیعت مد نظر بسیاری از افراد بوده و می توان به واسطه آن از مناظر نهایت استفاده را برد، پیاده روی است. شما می توانید در کنار عزیزان خود به قدم زدن در کنار دریاچه مشغول شوید.

ماهیگیری: همان طور که گفته شد گونه های مختلفی از ماهی ها و آبزیان در این دریاچه زندگی می کنند. شما می توانید با ماهی گیری در دریاچه و آوردن تجهیزات لازم برای این کار ابتدا برای گرفتن مجوز این کار اقدام کرده و بعد از آن به صید ماهی بپردازید. البته این نکته را مد نظر قرار دهید که این منطقه به آب های آزاد متصل نیست و صید بی رویه می تواند آسیب جدی به این ناحیه وارد سازد.

والیبال: یک زمین والیبال در کنار دریاچه وجود دارد که اگر به این بازی علاقه داشته باشید می توانید در کنار دوستان و افراد دیگر برای بازی اقدام کنید. به خاطر داشته باشید که باید توپ والیبال را با خودتان بیاورید.

 

ارسال دیدگاه